Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Olsztyn: Niezły tłok w busie

Anita Chudzińska, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Pasażerowie linii nr 24 z ul. Mazowieckiej na Jarotach cierpią niewygody. Rano już na pierwszym przystanku ciężko wsiąść do niewielkich busów, jakie kursują na tej trasie.
Linię nr 24 uruchomiło olsztyńskie MPK na początku września. Większość busów tej linii odjeżdża z Osiedla Generałów, ale kilkanaście kursów w ciągu całego dnia zaczyna się z ul. Mazowieckiej. Busy, które odjeżdżają stąd zwłaszcza między godz. 6 a 8, są bardzo zatłoczone. Już na pierwszym przystanku czeka kilkadziesiąt osób i wszystkie miejsca siedzące są natychmiast zajmowane.

- Na naszym osiedlu wciąż przybywa mieszkańców - skarży się Ewa Kawczyńska z ul. Mazowieckiej. - To całkiem spore osiedle, na którym mieszka już ponad tysiąc osób. Nie rozumiem, dlaczego mamy do dyspozycji kilka kursów w godzinach porannych, kiedy większość mieszkańców jedzie do szkoły lub do pracy. Do września najbliższy przystanek mieliśmy na ul. Wilczyńskiego za skrzyżowaniem z ul. Jarocką, czyli prawie 10 minut marszu, dlatego z radością przyjęliśmy uruchomienie połączenia autobusowego z naszego osiedla do centrum.

Najbardziej zatłoczone są busy jadące po godz. 6.30, 7 i ok. 7.30. - Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż takie zapotrzebowania na przewozy na trasie z ul. Mazowieckiej do centrum - przyznaje Mieczysław Królak, prezes MPK w Olsztynie.

Prezes obiecuje pomoc. - Nie możemy oczywiście na uliczki osiedlowe wpuścić większych autobusów - mówi Królak. - Pracujemy nad zmianami rozkładu jazdy. Najprawdopodobniej część kursów, które rozpoczynają się z pętli na Osiedlu Generałów będzie też zajeżdżać na ul. Mazowiecką.

Zmiany są możliwe od początku przyszłego roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy