Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Bez kredytu za karę

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Kto jest winien przynajmniej 200 zł szczecińskiemu Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego trafi do Krajowego Rejestru Długów.
W sierpniu "Głos" pisał, że ZDiTM przymierza się do umieszczania danych dłużników w Krajowym Rejestrze Długów, którzy nie zapłacili kary za jazdę na gapę. Okazuje się, że po naszej publikacji znaleźli się tacy, którzy dobrowolnie udali się do kasy ZDiTM i zapłacili zaległości. Dlaczego? Kto trafi do rejestru będzie miał kłopot, żeby dostać kredyt, kupić telefon z abonamentem lub np. żelazko na raty.

Teraz nad głowy dłużników nadciągnęły czarne chmury. Zarząd właśnie podpisał umowę z KRD, jest już zarejestrowany w systemie, ma numer identyfikacyjny, w tym tygodniu otrzyma hasło i będzie mógł wprowadzać do systemu swoich dłużników.

- Jest już zaplanowane szkolenie pracowników - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM. - Po nim będą umieszczali w rejestrze dłużników z tytułu jazdy bez ważnego biletu i niezapłacenia kary.

Na listę trafią ci, którzy mają co najmniej 200 zł. długu. Wystarczy, ze ktoś jechał dwa razy na gapę i nie zapłacił kary lub jechał tylko raz, ale jego sprawa trafiła do sądu. Pierwsze osoby trafią na listę na początku stycznia.

Co miesiąc 7 tys. szczecinian jest łapanych na jeździe bez ważnego biletu. Karę płaci 25 proc. z nich, reszta trafi teraz do KRD.

źródło: Głos Szczeciński

5 komentarzy