Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Nowe autobusy MPK z klimatyzacją?

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Aż 50 nowych niskopodłogowych autobusów zasili w przyszłym roku tabor MPK. Każdy z nich będzie wyposażony w monitoring, a być może także w klimatyzację.
"Gazeta" pierwsza informowała niedawno o największym od lat przetargu MPK na zakup nowych autobusów. W lipcu przyszłego roku do Poznania ma trafić 30 niskopodłogowych przegubowych wozów. Przed dwoma dniami przewoźnik ogłosił kolejny wielki przetarg. Tym razem w grę wchodzi zakup 20 krótszych, bo 12-metrowych autobusów niskopodłogowych, które miałyby wyjechać na ulice miasta we wrześniu 2006. - Zakładamy, że po takich zamówieniach na wszystkich liniach dziennych będą kursować wyłącznie autobusy niskopodłogowe - mówi dyrektor pionu autobusów Krzysztof Książyk. - Stare wozy będą się pojawiać jedynie na liniach nocnych lub jako rezerwy - dodaje.

Obecnie z 296 autobusów, którymi dysponuje nasz przewoźnik, aż 212 to niskopodłogowe wozy nowej generacji, które obsługują większość linii. - Ale pozostałe 80 jest w tragicznym stanie, to praktycznie "trupy" - mówi Książyk. - W ciągu ostatnich dwóch lat nie kupowaliśmy zbyt wiele autobusów, pora to nadrobić - dodaje. Dzięki nowym zakupom do nowych autobusów przesiądą się nareszcie pasażerowie m.in. na liniach 54, 55, 58, 62, 77 oraz 95. Mają oni szansę na wyjątkowo komfortowe warunki podróży. - Opcjonalnie możliwa będzie pełna klimatyzacja w nowych autobusach - oznajmia dyrektor Książyk. - Producenci będą musieli rozważyć, czy opłaca im się ją zamontować i zdobyć za to dodatkowe punkty w przetargu, czy też nie - dodaje. Na pewno za to w nowych autobusach działać będzie system monitoringu.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy