Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Olsztyn: Będzie w końcu nowa pętla w Kortowie

Marcin Wojciechowski, Tomasz Kurs, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Dobra wiadomość dla studentów i mieszkańców Słonecznego Stoku. Na początku lutego, po otwarciu Centrum Humanistycznego, autobusy komunikacji miejskiej będą się zatrzymywać przy ul. Obitza.
Rada Osiedla Kortowo już od dawna domagała się pętli autobusowej na Kortowie II. - Nie wyobrażam sobie dojazdu do tego miejsca bez utworzenia doraźnej pętli przy ul. Obitza. Z działającej teraz pętli na Kortowie jest za daleko. Sprawdziliśmy już, że autobusy spokojnie mogą tam zawrócić - mówił już w listopadzie Stanisław Sosak, przewodniczący rady osiedla.

Władze MPK posłuchały wreszcie próśb mieszkańców Kortowa, Słonecznego Stoku oraz uniwersytetu i porozumiały się z zarządem dróg w sprawie utworzenia przystanku przy ul. Obitza.

Z wnioskiem zapoznał się już Paweł Jaszczuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Mostów i Zieleni. - Nie mam wątpliwości, że po uruchomieniu Centrum Humanistycznego powstanie problem z dowiezieniem na zajęcia dodatkowych pięciu tysięcy studentów. - Dlatego przygotujemy perony i pętlę w rejonie ul. Obitza, który powinny być gotowe z początkiem lutego.

Jaszczuk dodaje, że w 2006 roku drogowcy dostosują całą ul. Dybowskiego do komunikacji Kortowa I z Kortowem II i III. Powstaną przy niej przystanki z zatoczkami i pętla przy stadninie.

MPK czeka na opinie

Jeszcze dziś MPK zbiera opinie mieszkańców dotyczące linii 43, która łączy mieszkańców ul. Złotej z centrum Olsztyna. Po zapoznaniu się z wynikami okaże się, czy zostanie ona zastąpiona nową miejską linią "29", która kursowałaby na trasie Bartąg - ul. Bartąska - Jarocka.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy