Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nowości rocznicowe

Serwis KOMIS,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Z okazji pierwszej oraz czwartej rocznicy powstania strony przygotowaliśmy nie tylko rocznicowe teksty propagandowe - mamy dla Was długo oczekiwaną porcję nowości i zmian.
Pierwsze i najbardziej zauważalne zmiany zaszły w głównym menu. Zamiast trzech zakładek (Tabor, Encyklopedia, Kalendarium) pojawiła się jedna - Baza danych. Pod tym linkiem znajdziecie zbiór najczęściej wyszukiwanych informacji, jak również linki do wszystkich trzech działów, których brakuje w menu. One same również nieco się zmieniły. W księdze taborowej uruchomiliśmy testową wersję nowego systemu prezentacji składów tramwajowych. Obecnie - tak jak księga taborowa przed rokiem - niezwykle wybrakowany, nie prezentuje jeszcze historii reklam wożonych przez kolejne wagony i obejmuje wyłącznie wagony rodziny 105N, jednak mamy nadzieję wspólnym wysiłkiem z czasem braki te uzupełnić. Cały system składów jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

W Encyklopedii pojawiły się nowe tabelki zawierające dane techniczne tramwajów oraz autobusów. Nie tylko porządkują one dotychczasowe tabele, które dzięki ofiarnej pracy konjo rozrosły się, ale również dają możliwość porównania różnych modeli tramwajów oraz autobusów, a w najbliższej przyszłości również silników oraz skrzyń biegów.

Tuż obok pozycji "Baza danych", w naszym menu znaleźć teraz można Plebiscyt 2005. Pomysł ewoluował przez cały rok, a swoje początki miał w umieszczonej na starym KOMISie "Punktacji ZDiTM" Tamta - całkowicie nieobiektywna, minęła, jednak uznaliśmy, że warto raz w roku przeprowadzić głosowanie, co nasza społeczność uważa za dobre, a co za złe w komunikacji miejskiej. Po szczegóły zapraszam do działu, w którym już teraz można zgłaszać swoje nominacje.

Nowości nie ominęły również najczęściej odwiedzanej części serwisu - forum. Ostatnią dużą zmianą było zapamiętywanie daty odwiedzin dla każdego wątku z osobna. Podobnie jak wówczas, dziś zmiana nie przynosi wielkiej rewolucji w wyglądzie, lecz znacznie uprości życie. Zarejestrowani użytkownicy naszego serwisu znajdą w opcjach edycji swojego profilu możliwość automatycznego otwierania pierwszej nowej wiadomości w wątku.

Dla tych z Was, którzy korzystają z naszego kanału RSS bardzo ważna wiadomość - zmienił się jego adres. Związane jest to z utworzeniem dwóch nowych kanałów, w których przeczytać będzie można informacje z działów "W skrócie" oraz "Z kraju". Linki do wszystkich kanałów można znaleźć na stronie głównej, w dziale Informacje, jak również na specjalnej stronie dostępnej tutaj. Można tam również przeczytać, czym są RSS oraz znaleźć kilka adresów, pod którymi dostępne są czytniki wiadomości w tym standardzie.

Oczywiście to nie koniec zmian. Poprawiliśmy wiele błędów, które w ostatnim czasie dawały się we znaki nam wszystkim. Zapewne przy okazji pojawiły się nowe błędy, jednak wyeliminujemy je jak tylko zostaną one dostrzeżone przez nasze czujne oczy. Mamy nadzieję, że wszystkie nowości spotkają się z Waszym uznaniem, a my już teraz rozpoczynamy pracę nad kolejnymi usprawnieniami.
Przeczytaj więcej na temat Rocznica strony: więcej na ten temat…

możliwość komentowania została wyłączona