Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju tramwaj

Warszawa: Nożownik zaatakował pasażera tramwaju

za Onet.pl,

dodane przez Phobos

Pijany, notowany przez policję mężczyzna ugodził nożem pasażera warszawskiego tramwaju, który zwrócił mu uwagę na jego chamskie zachowania.
Policja zatrzymała napastnika dzięki szybkiej informacji jednego z pasażerów. Ranny trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego KSP, w niedzielny wieczór w tramwaju linii 4 mężczyzna z kobietą zachowywali się nieprzyzwoicie, przeklinali. Jeden pasażerów zwrócił parze uwagę. 44-letni Leszek S. zareagował wyzwiskami, po czym wyjął nóż i ugodził nim pasażera.

Świadkiem zdarzenia był młody mężczyzna, który natychmiast o całym zajściu poinformował motorniczego. Ten przekazał sygnał policji i zablokował drzwi do wagonu, w którym był napastnik; otworzył je dopiero na przystanku, gdzie czekali już policjanci i strażnicy miejscy.

Leszka S., który był pijany (prawie 1,8 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu), zatrzymano. Jak wynika z policyjnych ustaleń, był on już wielokrotnie notowany.

Poszkodowany mężczyzna został odwieziony do szpitala. Konieczna okazała się operacja. W chwili obecnej jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Policja apeluje, by informować o wszelkich przestępstwach. Wystarczy anonimowa informacja pod numer 112 lub 997 by zatrzymać przestępców.

brak komentarzy