Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gorzów Wlkp.: Nowe wiaty i autobusy

pż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Gorzowianie, którzy naprzeciwko Łaźni Miejskiej czekali w piątek na autobus, nie mogli ukryć się przed wiatrem i padającym deszczem, bo... z przystanku zniknęła wiata.
- Nie, nie... Nikt jej nie ukradł - wyjaśnia Roman Maksymiak, dyrektor MZK. - Po prostu zabraliśmy ją do remontu. Za parę tygodni przyda się na jednym z przystanków, które powstaną po rozpoczęciu przebudowy mostu Staromiejskiego. Natomiast naprzeciwko łaźni za parę dni stanie zupełnie nowa wiata.

Instalowanie dziesięciu nowych wiat rozpoczyna się w ten weekend. Do końca roku wiaty staną m.in. przy Słowiance, SP nr 13, kościele na ul. Czereśniowej, przychodni na ul. Walczaka oraz na ul. Szarych Szeregów. - Nie chcemy, żeby naszą wizytówką były zniszczone i pomalowane przez grafficiarzy przystanki. Część wiat już dawno wymagała wymiany - dodaje Maksymiak.

To nie jedyna inwestycja MZK. Rozstrzygnięto już przetarg na trzy nowe autobusy. Będą to niskopodłogowe Solarisy. Na gorzowskie ulice mają wyjechać już w lutym.

Wymiana wiat i zakup pojazdów to część finansowanego przez unijne fundusze projektu. Za 4 mln zł MZK wyremontuje też trzy zatoczki oraz zamontuje monitoring w 39 autobusach. Miasto dołożyło 1 mln zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy