Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Autobusy na Gwiazdkę

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Być może już jutro w Szczecinie pojawi się pięć autobusów Volvo. Na trasy wyjadą prawdopodobnie po Nowym Roku. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" w prezencie gwiazdkowym dla swoich pasażerów kupuje pięć pojazdów.
- Są to autobusy używane, eksploatowane przez jakiś czas w Berlinie - przyznaje Krzysztof Putiatycki, prezes SPA "Klonowica". - Standardem przewyższają jednak większość naszych pojazdów, pasażerowie z pewnością poczują różnicę.

Tym bardziej, że sprowadzane właśnie volvo, podobnie jak kursujące od kilku miesięcy MAN-y, są niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. Mają też podobny jak MAN-y wiek i przebieg, czyli po ok. 7-8 lat i 400-500 tys. km na liczniku. Zastąpią wysłużone Jelcze M11, które kursują już po... 17-20 lat i dawno powinny być wycofane z eksploatacji.

Firma z ul. Klonowica autobusy bierze w leasing. W Szczecinie pojawią się być może już w środowy wieczór. Nim jednak zostaną przystosowane do ruchu w polskich warunkach, musi minąć trochę czasu. Dlatego po raz pierwszy na trasach kolejne autobusy w żółtych berlińskich barwach ujrzymy prawdopodobnie w styczniu.

źródło: Kurier Szczeciński

Od redakcji: sprowadzone autobusy to Volvo B10L z nadwoziem innym, niż spotykane w Polsce City firmy Carrus.
Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

67 komentarzy