Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Zmiany w komunikacji miejskiej po Nowym Roku

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

Trasa tramwaju linii N21 wydłużona do Al. Marcinkowskiego, "szesnastka" kursująca rankiem co 5 minut i nowa linia autobusowa z Górczyna na Ogrody - to najważniejsze zmiany, jakie szykuje pasażerom na początku nowego roku MPK.
Zmiany dotyczące tramwajów wejdą w życie już 1 stycznia. Po przedświątecznym eksperymencie, kiedy to na zatłoczoną trasę PST puszczono dodatkowe tramwaje linii 16, MPK postanowiło, że także w styczniu wzmocni komunikację na trasie "Pestki". W dni robocze od godz. 6.40 do 9, czyli w czasie tzw. porannego szczytu, "szesnastka" będzie kursować co 5 minut. - Nie wiemy jeszcze, czy utrzymamy taką częstotliwość także w lutym, bo to specyficzny miesiąc - mówi Zbigniew Rusak, zastępca dyrektora MPK ds. organizacji przewozów. - Będą ferie zimowe, ubędzie pewnie trochę studentów. Raczej nie będzie potrzeby wzmocnień na "Pestce" - przypuszcza.

Od stycznia pasażerom łatwiej będzie się także poruszać po Poznaniu nocą. MPK wydłuża bowiem trasę tramwajowej linii N21. Dotąd jeden tramwaj kursował z os. Jana III Sobieskiego do ronda Kaponiera. Od 1 stycznia linię będą obsługiwały już dwa wagony, dzięki czemu trasę będzie można wydłużyć do Al. Marcinkowskiego i zwiększyć na niej częstotliwość kursowania z 40-minutowej do 30-minutowej. - Zyskają na tym na pewno osoby, które nocą wracają z okolic Starego Rynku. Teraz będą miały znacznie bliżej do tramwaju - mówi dyrektor Rusak.

Kolejną zmianą, jaką MPK planuje na początek przyszłego roku, jest uruchomienie nowej linii autobusowej z Górczyna na Ogrody. Autobus linii 50 (to na razie numer roboczy) kursowałby ul. Ściegiennego, Taczanowskiego, Bułgarską, Bukowską i Szpitalną, zbierając po drodze pasażerów przy centrum handlowym King Cross. - Przede wszystkim jednak łączyłby dwa ważne węzły: Ogrody i Górczyn - mówi Piotr Snuszka z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta.

MPK wystąpiło już do magistratu o zgodę na uruchomienie takiego połączenia. Jak ustaliliśmy, autobus linii 50 może wyjechać na trasę już 1 lutego 2006 r.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy