Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Tablice świetlne poinformują pasażerów MPK

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

MPK zamontuje wiosną w pięciu miejscach Poznania elektroniczne tablice informujące pasażerów o odjazdach tramwajów i autobusów.
Taki system informacji świetnie sprawdza się już na dworcu Rataje i pętli tramwajowej na Starołęce. Ale na tym nie koniec. Przewoźnik rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę i montaż kolejnych tablic tzw. informacji pasażerskiej. Pojawią się one na pięciu poznańskich węzłach przesiadkowych: dworcach autobusowych Środka i Górczyn, na pętlach tramwajowych na os. Jana III Sobieskiego i Ogrodach oraz na pętli autobusowej na Starołęce. - Ich montaż rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku - mówi Rafał Kupś, kierownik działu infrastruktury i organizacji ruchu w MPK.

Nowe tablice zostaną sfinansowane w części z unijnych funduszy, MPK zdobyło na ten cel ponad 130 tys. euro. Pomysł przewoźnika spodobał się komitetowi oceniającemu projekty zgłaszane przez różne miasta, bo dotyczył całej aglomeracji poznańskiej. Punkty przesiadkowe, w których pojawią się tablice, służą bowiem także pasażerom komunikacji podmiejskiej.

Tablice to tylko pierwszy krok do wprowadzenia całego systemu informacji pasażerskiej. Na przystankach, które są zarazem miejscem przesiadek, mają się pojawić mniejsze tablice, na których będą wyświetlane komunikaty o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu czy tramwaju.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy