Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

W końcu przegubowe niskopodłogowce

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Potwierdza się to, o czym od kilku dni plotkują szczecińscy miłośnicy - Szczecin w końcu wzbogaci się o przegubowe autobusy niskopodłogowe.
Jak nas poinformował pan Roman Szok, zastępca dyrektora do spraw technicznych w SPA Dąbie, spółka w najbliższym czasie dokona zakupu dziewięciu autobusów MAN NG272. Pojazdy pochodzą z różnych miast niemieckich - z Berlina, Poczdamu, Magdeburga i Cottbus. Dwa z nich to autobusy czterodrzwiowe, pozostałe - trzydrzwiowe (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wydał zgodę na eksploatację pojazdów trzydrzwiowych na wybranych liniach, jednak wykaz tych linii nie został jeszcze opracowany).

Najstarszy autobus pochodzi z 1992 roku. Pojazd o największym przebiegu przejechał dotychczas ok. 750 tys. km (dla porównania - niektóre dąbskie Volvo B10MA / N204 mają na liczniku już ok. 900 tys. km), jednak średnio wielkość ta wynosi ok. 450 tys. km.

Do zakupów przymierza się również SPA Klonowica. Być może wkrótce tabor tej spółki powiększy się o kolejne pięć autobusów Volvo B10L-SN12.
Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

84 komentarze