Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdynia: Wielkie zmiany komunikacyjne w Gdyni

Michał Tusk, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Od niedzieli całkowicie zmienia się organizacja ruchu w centrum Gdyni. Większość trolejbusów i autobusów pojedzie inną trasą.
Ma to związek z modernizacją ostatniego odcinka ulicy Świętojańskiej, która rozpoczęła się kilka dni temu. Na razie ulica została zwężona. Jednak już od najbliższej niedzieli nie będą mogły z niej korzystać pojazdy komunikacji miejskiej - autobusy i trolejbusy.

Praktycznie wszystkim liniom trolejbusowym wyznaczono objazdy. Zamknięty będzie odcinek Świętojańskiej od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do ul. Jana z Kolna, łącznie z placem Kaszubskim, który służył "trajtkom" za pętlę.

I tak trolejbusy linii 20, 25 i 28 wyjeżdżając na Świętojańską z 10 Lutego, zamiast skręcać w lewo, skierują się w prawo w stronę węzła Franciszki Cegielskiej (pętla przy przystanku SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana), gdzie będą kończyły bieg.

Natomiast pojazdy linii 21, 22, 23, 24, 30 i 740 ominą remontowany odcinek ulicami 10 Lutego i Dworcową. Aby umożliwić im przejazd tą drugą, Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej musiało odbudować trakcję elektryczną na tej ulicy.

- Ostatni raz trolejbus przejechał ul. Dworcową 12 października 1981 roku - wspomina Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Nie oznacza to jednak, że po zakończeniu prac trakcja na tej ulicy zostanie zdjęta, najprawdopodobniej skorzysta z niej linia 21. Poza trolejbusami swoje trasy zmieni kilka linii autobusowych. Między innymi linie nocne korzystające na co dzień z ul. Dworcowej pojadą ul. 10 Lutego i Dworcową.

- Komunikacja miejska wróci na odcinek Świętojańskiej w czerwcu, kiedy wykonawca zakończy prace - zapewnia Marcin Gromadzki.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy