Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Rzeszów: Znikną autobusy na osiedlu Mieszka I

km, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

Autobusy MPK nie będą jeździły pod oknami mieszkańców osiedla Mieszka I w Rzeszowie - zdecydował w środę prezydent Tadeusz Ferenc.
Mieszkańcy walczyli o zlikwidowanie autobusów od dłuższego czasu. Twierdzili, że droga ta nie jest przystosowana do ruchu tak ciężkich pojazdów. Wzdłuż ulicy płynie rzeka Młynówka, która - w wyniku wstrząsów - wielokrotnie zalewała piwnice mieszkańców. W wielu domach są także popękane mury. Do środy prezydent Tadeusz Ferenc nie wyrażał zgody na wycofanie z ulicy autobusów, bo przeciwna temu była także Rada Osiedla Mieszka I. Nieoczekiwanie Ferenc zmienił zdanie. W środę Kazimierz Gaweł, w imieniu protestujących mieszkańców, przyszedł do ratusza złożyć kolejne pismo w tej sprawie. - Dobrze. Zgadzam się na likwidację autobusów, ale jest duże prawdopodobieństwo, że wywołam protesty tych, którzy chcą autobusów - mówił prezydent.

Autobusy linii nr 17, 34 i 101 za kilka dnia znikną z osiedla Mieszka I. Tadeusz Ferenc zapowiedział jednak, że jeśli powrotu autobusów będzie się domagać Rada Osiedla, to przychyli się do ich prośby. - A może obędzie się bez protestów - stwierdził Ferenc. Prezydent nie zgodził się na położenie na drodze progów zwalniających, o co także wnioskowali mieszkańcy osiedla Mieszka I.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy