Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Miasto nie mogło unieważnić przetargu na komunikację autobusową

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego niesłusznie unieważnił przetarg na funkcjonowanie dziennej komunikacji autobusowej w Szczecinie - orzekli arbitrzy z Urzędu Zamówień Publicznych. ZDiTM nie zgadza się z tym.
Tym samym przyznali rację Szczecińsko-Polickiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu, które chce podpisać umowę na obsługę trasy Police - Szczecin.

Po decyzji arbitrów policka spółka zaapelowała do miasta Szczecin, by umowa została podpisana na warunkach, jakie oferowali.

- Nie będziemy niczego podpisywali. Zgodnie z prawem od decyzji arbitrów UZP odwołamy się do sądu okręgowego - mówi Zbigniew Wicik, zastępca dyrektora ZDiTM-u.

Do końca marca miasto będzie płacić z wolnej ręki spółkom autobusowym. Przygotowuje jednocześnie zasady nowego przetargu na komunikację. Przedsiębiorstwom przewozowym zależy na podpisaniu jak najdłuższych umów. Mając zagwarantowane długoletnie finansowanie, mogą się ubiegać o kredyty bankowe na zakup nowych autobusów. Jednak realnie w grę wchodzą trzy-czteroletnie kontrakty.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy