Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Zainteresowanie kupnem kieleckiego MPK

anar, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Już kilka firm pobrało informacje dotyczące wystawionego na sprzedaż kieleckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. - Cieszymy się z dość dużego zainteresowania - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii miasta.
Firmy zainteresowane kupnem MPK mogą składać oferty do 3 lutego. Na razie nie pojawiła się jeszcze żadna, ale władze miasta spodziewają się, że wpłyną tuż przed wyznaczonym terminem.

- Kilka zainteresowanych firm już pobrało tzw. memoranda informacyjne, w których znajdują się informacje o spółce. Biorące je firmy podpisują specjalną klauzulę poufności, ponieważ w tym dokumencie znajdują się najważniejsze dane dotyczące spółki - informuje Sobolewski.

Decyzję o sprzedaży spółki kieleccy radni podjęli kilka tygodni temu. Uchwała wzbudzała sporo kontrowersji, kilka razy radni doprowadzili do tego, że zdjęto ją z porządku obrad. Do uchwały wpisano zapisy z pakietu socjalnego - nowy właściciel MPK będzie musiał zachować poziom zatrudnienia co najmniej przez 5 lat i przez taki sam okres przeprowadzać waloryzację wynagrodzenia zasadniczego.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy