Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Połączone siły w walce z wandalami

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

Trzy dni wystarczyły, by bezpieczniej zrobiło się w szczecińskich tramwajach i autobusach. Na prośbę Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego baczniej przygląda im się straż miejska i policja. To dopiero początek działań.
- Mamy wspólne patrole - przyznaje Andrzej Panecki ze straży miejskiej. - Przyglądają się temu, co dzieje się na przystankach, ale również jeżdżą autobusami i tramwajami. Pracują zarówno w mundurach, jak i po cywilnemu.

I są efekty. Jedno z pierwszych "trafień" miało miejsce w centrum miasta. Do tramwaju linii 3 wsiadło siedem osób w wieku 19-23 lat. Zachowywały się hałaśliwie, część piła piwo. Wspólny patrol szybko jednak zaprowadził porządek. W dalszą drogę cztery osoby pojechały z mandatem. Jedna trafiła na komisariat, bo miała przy sobie kradziony telefon komórkowy. Trwa wyjaśnianie, w jaki sposób go nabyła. Patrole, które pojawiły się w minioną środę, upomniały już kilkadziesiąt osób.

- Mamy nadzieję, że w środkach komunikacji miejskiej będzie spokojniej - mówi A. Panecki. - Większość pasażerów tego oczekuje. Chcą jeździć tramwajami i autobusami bez porysowanych szyb, niepobrudzonych farbą, chcą, by na przystankach były całe i czyste wiaty, a rozkłady jazdy czytelne. Mamy nadzieję, że uda się nam zjawisko wandalizmu ograniczyć.

Patrole pilnują porządku w całym mieście. Ustalając trasy posiłkują się danymi z ZDiTM. Powstała długa lista miejsc i tras, na których najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu.

źródło: Kurier Szczeciński

17 komentarzy