Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Przestępstwo na KOMISie!

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

W ciągu nieco ponad roku swojego istnienia Serwis KOMIS kilka razy padł ofiarą przestępstwa. Wczoraj wieczorem Internet dość szybko obiegła wiadomość o kolejnym.
Postanowiliśmy oficjalnie się do tego ustosunkować, ponieważ nie lubimy, gdy jakikolwiek szczegół nie zostaje ujawniony i staje się przedmiotem spekulacji.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


Niestety niektórzy do tej pory wydają się tego nie rozumieć, nie wiedzieć, albo po prostu uważają się za bezkarnych. Tak było w przypadku Patryka Czeszyka, który od nie wiadomo jak długiego już czasu dokonywał plagiatów na szkodę naszą jako Serwisu oraz naszą jako miłośników komunikacji miejskiej. Bezczelnie kopiował on zdjęcia z naszego Serwisu i po usunięciu stopki informacyjnej zawierającej źródło oraz autora zdjęcia i zastąpieniu ich swoim adresem, umieszczał je na swoim blogu. Poszkodowanych zostało aż ośmiu autorów, którzy zamieszczają u nas swoje zdjęcia.

W obliczu tak masywej kradzieży umieszczanie informacji z naszego Serwisu i podpisywanie się pod nimi było już tylko błahostką. Dlatego też nie tylko Administracja, ale wręcz Redakcja Serwisu nie miała innego wyboru. Publikujemy imię oraz nazwisko złodzieja nie tylko ku przestrodze, ale również dlatego, iż w najbliższych dniach złożone zostaną wnioski o ściganie przestępstwa kradzieży własności intelektualnej. Nie będziemy dłużej pobłażać przestępcom.

Pół roku temu na stronie głównej naszego Serwisu odbyła się sonda: "Czy jesteś za zgłaszaniem plagiatów policji?". Większość użytkowników odpowiedziała "tak". Mamy nadzieję, że wydarzenia wczorajszego oraz dzisiejszego dnia raz na zawsze rozwiążą problem kradzieży w środowisku szczecińskich MKM i jesteśmy gotowi bronić honoru tych trzech liter przed ludźmi nieodpowiedzialnymi, szkodzącymi nam swoją postawą i zachowaniem.

31 komentarzy