Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Końcowy pod chmurką

Łukasz Szulborski, Głos Szczeciński,

dodane przez konjo

Przeniesiono końcowy przystanek linii A na Żelechowie. Nowy przystanek nie ma wiaty. Na zadaszenie przyjdzie czekać do wiosny.
- Doprosiliśmy się w końcu wiaty na przystanku końcowym, to go przenieśli - sarkastycznie zauważają ludzie czekający na autobus linii A przy ul Studziennej.

- Co z tego że do najbliższego przystanku jest ok. 300 metrów, jeśli i tak każdy kieruje się na końcowy. Zawsze może już tam stać autobus - dodaje po chwili pani Beata, mieszkanka dzielnicy.

Linia autobusowa A jest jedynym łącznikiem dolnego Żelechowa z resztą miasta. Obecnie istnieją tam aż trzy, niezbyt od siebie oddalone, przystanki autobusowe Dwa pozbawione są zadaszenia, w tym najważniejszy - końcowy. Brak wiaty sprawia, iż wyczekujący pasażerowie nie mają się jak schronić przed deszczem i wiatrem.

- Ławka przy przystanku to zbyt mało. Kto na takim mrozie, albo podczas deszczu na nią siądzie? - pytają pasażerowie.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, Magdalena Michalska, zapewnia, że Zarząd przeanalizuje sytuację i jeśli możliwości techniczne pozwolą, prace powinny ruszyć na wiosnę.

Do tego czasu wydaje się, że pasażerowie, korzystający z tego przystanku muszą uzbroić się w cierpliwość i być po prostu... pogodoodporni.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy