Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Otwarcie Krzywoustego

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

31 stycznia o godz. 10 odbędzie się uroczyste otwarcie ul. Krzywoustego po remoncie. Po zakończeniu uroczystości nastąpią zmiany tras linii autobusowych, kursujących dotychczas przez ul. Łokietka.
Na trasie od placu Zwycięstwa do placu Kościuszki przez ul. Krzywoustego będą kursować autobusy linii 61, 61 Bis, 75, 81, 521, 527 i 528. Przystanek "Krzywoustego", który przed rozpoczęciem remontu zlokalizowany był za skrzyżowaniem z ul. Bogusława, będzie znajdował się w zatoce za skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Przystanek "Plac Kościuszki" dla linii nocnych 521, 527 i 528, jadących w kierunku Krzekowa i Gumieniec, zlokalizowany przed remontem na ul. Krzywoustego przed placem Kościuszki, nie zostanie przywrócony. Przystanek "Plac Kościuszki T" dla linii 528 w kierunku Gumieniec, zlokalizowany przy ul. Sikorskiego, zostanie przemianowany na "Plac Kościuszki". Zlikwidowane zostaną przystanki "Łokietka" i "Plac Kościuszki", zlokalizowane obecnie przy ul. Łokietka w kierunku alei Piastów.

Na odcinku od placu Kościuszki do placu Zwycięstwa przez ul. Krzywoustego będą kursować autobusy linii 75, 521, 527 i 528. Obowiązywać będzie dla nich przystanek "Plac Kościuszki" zlokalizowany za placem Kościuszki, w miejscu dawnego przystanku dla linii nocnych. Przystanek "Krzywoustego" nie zostanie przywrócony. Przystanek "Plac Kościuszki T" dla linii 528 zostanie zlikwidowany.

Autobusy linii 61, 61 Bis i 81, jadące w kierunku placu Zwycięstwa, w dalszym ciągu będą kursować przez ul. Łokietka. Lokalizacja przystanków "Plac Kościuszki" i "Łokietka" dla tych linii nie ulegnie zmianie.

Dodatkowo dla linii 528 zostanie uruchomiony przystanek "Sikorskiego" w kierunku Pomorzan, zlokalizowany przy ul. Sikorskiego na wysokości przystanku tramwajowego.

brak komentarzy