Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zirytowani czekaniem

Anna Miszczyk, Głos Szczeciński,

dodane przez konjo; zmodyfikowane

- Czy tramwaj nr 3 mógłby się nie spóźniać i jeździć częściej? - pyta Czytelniczka. "Trójka" nie trzyma się rozkładów jazdy przez zniszczone tory.
- Ciągle stoję na przystanku przy Manhattanie i czekam na "trójkę". Tramwaj nie przyjeżdża na czas. Wczoraj to już była przesada. Miał 47 minut opóźnienia - skarży się nasza Czytelniczka. - Stałam razem z innymi i tylko patrzyliśmy, jak na Niebuszewo jedzie kilka "dwójek" i "dwunastek", a do Lasku - nic. Czy nikomu nie przyjdzie do głowy, by puścić na tę trasę więcej "trójek"?

Zdaniem Czytelniczki, odcinek od Manhattanu do Lasku Arkońskiego to najgorsza trasa w mieście.

- Czy nasze władze nie potrafią sobie z tym poradzić? - pyta kobieta.

Ryzykowny wtorek

- Wtorek był dla nas dniem nietypowym - mówi Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora ds. eksploatacji z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Nasze tramwaje nie powinny w ogóle tego dnia jeździć, ale mielibyśmy wtedy w mieście poważny problem komunikacyjny. Naprawdę było ryzykiem puszczać je na trasy. Do samego wieczora mieliśmy kłopoty, bo zalało torowiska. Teraz kilkanaście naszych tramwajów stoi na warsztacie.

Problem z "trójką"

Dyrektor przyznaje, że z tramwajem nr 3 są problemy. Jeśli miasto nie zainwestuje w remont torowiska na tej trasie, nic się nie zmieni.

- "Trójka" kursuje z podobną częstotliwością, co pozostałe tramwaje, to jest prawie co 12 minut. Niestety ma większą awaryjność - mówi Krzysztof Turczyn.

Winne są zniszczone torowiska i stary tabor. MZK nie chce puścić na tę trasę nowych tramwajów, bo na takich torach tylko by się zniszczyły.

- Tramwaje, które jeżdżą są sprawne. Mają przeglądy. Bywają jednak zawodne - przyznaje Krzysztof Turczyn.

Do tego wszystkiego: na zakrętach za rondem Giedroycia są częste kolizje i stłuczki samochodów.

- Gdy z tego powodu zatrzyma się jeden tramwaj, stoją też za nim wszystkie kolejne. Będziemy rozmawiali z miastem o stanie torowisk na odcinku Arkońska - Niemierzyńska.

źródło: Głos Szczeciński

11 komentarzy