Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

List otwarty sedina.pl

za sedina.pl,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Portal Miłośników Dawnego Szczecina sedina.pl opublikował dziś list otwarty, skierowany do Wojewódzkiego i Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Czytamy w nim m. in.:

Pragniemy tym listem zwrócić uwagę na sprawy z pozoru błahe. Nawet małej wiacie przy ul. Arkońskiej należy poświęcić odrobinę czasu, by jej wartość historyczna nie przepadła na zawsze, by szczecinianie mogli przez kolejne lata podziwiać "na żywo" ten właśnie kawałek historii. Owszem, można się sprzeczać czy jest to obiekt reprezentacyjny, ale nie można podważyć tego, że jest bezpośrednio związany z historią Szczecina.

Ostatnie tygodnie pokazują, że gdyby nie akcje podejmowane przez amatorów - zapaleńców, być może dziś nie byłoby już tego małego elementu architektury naszego miasta. Zastanawia także fakt, że obiekt znajduje się ledwie kilkaset metrów od tworzonego właśnie Muzeum Techniki i Komunikacji, na którym, jak się wydaje, miastu bardzo zależy.

Niepokoi nas to, że o nadanie statusu zabytku nie zabiegają instytucje które powinny stać na straży historycznego krajobrazu Szczecina, które za to odpowiadają, i które na tę działalność otrzymują fundusze. Robią to właśnie amatorzy.


Pełen tekst listu dostępny jest na stronie portalu sedina.pl

źródło: sedina.pl

1 komentarz