Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Powrót do przeszłości

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od ponad pół roku szczecińskie MZK planuje zmianę kolorystyki tramwajów. W czerwcu i lipcu przedstawiono trzy propozycje. W poniedziałek pojawiła się kolejna, prawdopodobnie nieostatnia.
Dyskusja o kolorach tramwajów na dobre rozwinęła się w Internecie. Szczecinianie dość chłodno przyjęli propozycję malowania tramwajów na seledynowo-niebiesko i pomarańczowo-szaro. Najbardziej do gustu pasażerom przypadł kremowy "helmut" z bordowym szerokim pasem w dolnej części wagonu.

Na trasach można też ujrzeć kolejny przemalowany wagon. Wygląda niemal jak tramwaje i autobusy w większości polskich miast w ostatnich dziesięcioleciach. Tylko użyty kolor czerwony jest intensywniejszy, niż ten w przeszłości.

- Na kolejnych wagonach kolor czerwony będzie bardziej stonowany - zapewnia Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora MZK. - Pojawią się za kilka tygodni.

MZK skłania się do tej ostatniej propozycji. To powrót do tradycji, a zaproponowane właśnie malowanie podoba się chyba najbardziej. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania przedstawicieli MZK i spółek autobusowych z miejskim architektem. Chodzi o wypracowanie stanowiska i przygotowanie uchwały, określającej wygląd szczecińskich tramwajów i autobusów. Każda z firm może mieć swoją kolorystykę, ale na spotkaniu mają być wypracowane elementy wspólne, kojarzące się ze szczecińską komunikacją.

Na razie bowiem większość taboru jest biała, z granatowo-czerwonymi pasami. MZK chce odejść od tej kolorystyki, prawdopodobnie na rzecz czerwieni połączonej z kolorem kremowym. Spółki autobusowe takich planów na razie nie mają.

źródło: Kurier Szczeciński

48 komentarzy