Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin tramwaj

Tramwaje też z Berlina

Marcin Stefanowicz,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Pojawiają się kolejne elementy układanki pt. "używany tabor z Zachodu". Plotki o zakupie od BVG Berlin używanych tramwajów krążą wśród miłośników od pewnego czasu. Dziś możemy powiedzieć na ten temat nieco więcej.
W dalszym ciągu nic nie jest pewne, jednak prowadzone między MZK a BVG Berlin rozmowy są obiecujące. Nieoficjalnie mówi się o zakupie około 20 sztuk wysokopodłogowych przegubowych wagonów Tatra KT4Dt produkcji czechosłowackiej. Wszystkie zostały wyprodukowane w połowie lat 80. ubiegłego stulecia, jednak w latach 90. przeszły one generalny remont pudła. Niestety w tym czasie nie dokonano wymiany aparatury elektrycznej. Szacuje się, że po jej wymianie wagony powinny pojeździć w Szczecinie bez większych problemów przez kolejne 15 lat. Cena jednego egzemplarza nie jest znana, jednak ostrożne szacunki mówią o kwocie ok. 1,1 mln zł za sztukę.

Specjalne zespoły osób z obu przedsiębiorstw prowadzą rozmowy, których efektem powinna być m. in. miesięczna wizyta jednego z wagonów w Szczecinie, jeszcze przed zakupem. Być może więcej szczegółów dotyczących zakupu poznamy w ciągu najbliższego tygodnia.
Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…

81 komentarzy