Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: Krakowskie MPK kupi 24 niskopodłogowe tramwaje

PAP,

dodane przez MQ

Konsorcjum firm Bombardier, Vosslo Kiepe i Solaris będzie dostawcą 24 niskopodłogowych tramwajów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) SA w Krakowie za około 165 mln zł. Wyniki przetargu zatwierdził już Urząd Zamówień Publicznych.
Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa w poniedziałek rzecznik MPK Bożena Pękala, niemiecko-polskie konsorcjum, jako jedyne złożyło ofertę zgodną z wymogami formalnymi. Druga oferta wpłynęła po terminie.

Zaoferowana cena wyniosła 1,775 mln euro za pojazd, czyli około 165 mln zł za wszystkie zamówione tramwaje - To mniej niż zakładało MPK - wyjaśniła Pękala.

Umowa pomiędzy krakowskim przewoźnikiem i konsorcjum zostanie podpisana do końca marca. Zgodnie z założeniami 24 3-członowe, niskopodłogowe tramwaje mieszczące ponad 180 pasażerów powinny zostać dostarczone do Krakowa do końca przyszłego roku.

Pieniądze na sfinansowanie zakupu w połowie będą pochodziły z kredytu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), a także funduszy unijnych i środków własnych MPK.

Krakowskie MPK w ciągu ostatnich lat kupiło 26 niskopodłogowych tramwajów firmy Bombardier.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy