Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tramwaje do łaźni

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Być może za kilka dni dowiemy się, kto przez 3 lata będzie sprzątał szczecińskie tramwaje. Wczoraj rozpoczął się przetarg. Poprzednia umowa wygasła z końcem stycznia, a aktualne zlecenie, obowiązujące do 5 marca, przewiduje mycie wagonów... raz w miesiącu. To stanowczo za mało, co zresztą widać.
Na przetarg wpłynęły 3 oferty. Ale tylko jedna spełnia wymogi cenowe, a właśnie cena jest jedynym kryterium wyboru. Jeśli propozycja firmy "Impel Cleaning" spełnia także wszystkie wymogi formalne, to z nią będzie podpisana umowa.

- Nie wiemy, jak oni to zrobią - dziwili się oferenci, którzy ofertę skalkulowali wyżej. - Za te pieniądze nie ma mowy o solidnym myciu. Życzymy im powodzenia.

MZK chce, by przez 3 lata wagony były codziennie sprzątane, dezynfekowane oraz myte w środku i na zewnątrz. Mycie ma objąć nie tylko siedzenia czy okna, ale także poręcze, stopnie i pulpity motorniczych, a kabiny muszą być dodatkowo odkurzane. Okresowo mają być także myte dachy wagonów. MZK przeznaczyło na to 1 mln 336 tys. zł. "Impel" zaproponował, że podejmie się zadania za 1 mln 267 tys.

źródło: Kurier Szczeciński

11 komentarzy