Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Wojna z gapowiczami

ste, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

"Totalna wojna z gapowiczami" - naklejki o takiej treści zawisną dziś w szczecińskich tramwajach i autobusach. Mają skłonić dłużników do zapłaty zaległych mandatów za jazdę bez biletu.
Kilka tygodni temu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego podpisał z Krajowym Rejestrem Długów umowę. Teraz każdy, kto zalega z zapłaceniem mandatów za jazdę na gapę, może trafić do KRD.

Dla gapowiczów oznacza to spore kłopoty. Każdy, kto znajduje się na takiej liście, będzie miał utrudniony dostęp np. do zakupów na raty, wzięcia kredytu, wynajmu lokali. Nazwisko dłużnika istnieje w rejestrze 10 lat, chyba że wcześniej zapłaci on zaległe kary.

ZDiTM wspólnie z KRD chce działać prewencyjnie. Dlatego od dzisiaj w szczecińskich tramwajach i autobusach pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego będą naklejać nalepki.

W Olsztynie akcja przyniosła znakomite efekty. Również w Szczecinie informacje o groźbie wpisania gapowiczów do KRD wywołały masowe wpłacanie zaległych kwot. Niektórzy regulują należności nawet za kilka mandatów.

źródło: Głos Szczeciński

5 komentarzy