Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Wymiana dla pasażerów

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Są bardziej kolorowe i "europejskie" - mowa o nowych tablicach z rozkładami jazdy, których przybywa na przystankach w Szczecinie. Pojawiły się niedawno w niektórych miejscach miasta.
Wiesza je, w ramach umowy na utrzymanie infrastruktury z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, firma Wirmar. Zarząd je drukuje, a firma umieszcza na tabliczkach.

- Czynny udział w opracowaniu wyglądu tabliczek brali miłośnicy komunikacji miejskiej - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM. - Wymieniamy stare na nowe sukcesywnie.

Tam, gdzie inspektorzy zauważą brak lub zniszczony rozkład jazdy, pojawia się nowy o zmienionym wyglądzie. Na tabliczkach są "szczecińskie" kolory, dominuje granatowy. Na rozkładach tramwajowych przy numerze linii w czerwonym kwadracie pojawił się napis TRAM, na autobusowych w ciemnoróżowym kole jest napis BUS. Są na ich oczywiście godziny przyjazdów i tzw. termometr, który pokazuje czas przejazdu do wybranego przystanku.

Po co te zmiany? Wiszące wciąż na większości przystanków stare rozkłady nie zmieniały wyglądu od ponad dziesięciu lat. Po za tym jakiś czas temu na wiatach najważniejszych węzłach komunikacyjnych pojawiły się schematy szczecińskiej sieci.

- Z jednej strony nowe rozkłady wyglądem do nich nawiązują, tak, by informacja była ujednolicona - tłumaczy Kwiecień - Zwierzyńska. - Głównie chodziło jednak o nawiązanie do trendów europejskich, żeby na naszych przystankach rozkłady były wyglądem zbliżone do tego co jest w Europie.

Zarząd przyznaje, że zmiana szaty graficznej, to własna inicjatywa, bo żadne europejskie przepisy do tego nie zmuszają. ZDiTM zapewnia również, że wymiana nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

źródło: Głos Szczeciński

8 komentarzy