Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Radni o tramwaju na Rataje: problemy przez urzędników to skandal

leh, jg, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

W ubiegłym tygodniu wojewoda wielkopolski uznał skargę właściciela małej działki przy Kupcu Poznańskim, który zarzucił urzędnikom, że bezprawnie wydali pozwolenie na budowę trasy tramwajowej na Rataje przy jego parceli.
Konsekwencją jest opóźnienie w rozpisaniu przetargu na budowę trasy o kilka miesięcy, bo pozwolenie na budowę trzeba wydać od nowa. Rozpoczęcie inwestycji w tym roku stanęło więc pod znakiem zapytania.

O sprawie pisaliśmy już w sobotę, jednak władze miasta nadal nie chcą komentować decyzji wojewody. Nie chcą też mówić o tym kto odpowie za błędy. Tłumaczą, że nie otrzymali jeszcze decyzji wojewody na piśmie. Więcej do powiedzenia mają radni. - Jeżeli rzeczywiście winę ponoszą urzędnicy, to skandal - mówi radny SLD Miron Perliński. - I wielka szkoda, bo opóźnienia w pracach mogą nas sporo kosztować. W końcu trasę na Rataje budujemy za unijne pieniądze i trzeba się z nich w odpowiednich terminach rozliczyć - dodaje.

- Nie przesądzam, czy rację ma urząd, czy wojewoda, ale problem działki przy Kupcu jest niewspółmiernie mały do wielkich kłopotów jakie z tego powodu ma miasto - komentuje Krzysztof Mączkowski, radny PiS. - To jest poligon, na którym pokazuje się, jak nie należy rozwiązywać problemów rozwoju urbanistycznego miasta. To wszystko nosi znamiona skandalu. Prezydent powinien osobiście zainteresować się tym, co się dzieje w Wydziale Urbanistyki i Architektury - podkreśla.

Zdaniem wojewody miejscy urzędnicy nie przestrzegali procedur. W pismach z magistratu informujących strony o spodziewanym wydaniu pozwolenia na budowę brakowało bowiem informacji o terminie, w którym mogą wnieść swoje uwagi. Co więcej, w czasie gdy pisma szły z Urzędu Miasta do odbiorców, prezydent podpisał już dokument zezwalający na budowę. Urząd Wojewódzki określił te błędy jako niechlujstwo.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy