Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

"Berlińczykami" pojeździmy za darmo

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Berlińskie tramwaje, które Szczecin chce kupić, przyjadą 11 kwietnia na testy do Szczecina. Pojadą na liniach, które mają najlepsze tory.
"BVG Berlin pozdrawia mieszkańców Szczecina" - takie napisy będą na dwóch tramwajach tatra, które przyjadą do Szczecina na testy. To ukłon berlińskiego przedsiębiorstwa BVG w stronę szczecinian. Miasto od kilku miesięcy rozmawia z Niemcami o zakupie 23 dwudziestoletnich, przegubowych tramwajów. Teraz szczecinianie będą mogli przekonać się, jak jeżdżą "berlińczyki". Trafią bowiem do Szczecina we wtorek. Prawdopodobnie przywiozą je specjalne tiry przystosowane do transportu wagonów. Transportem zajmie się BVG.

- Będziemy je próbowali do 4 maja - zapowiada Jerzy Manduk, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Z tramwajami przyjadą dwaj instruktorzy, którzy będą szkolili motorniczych oraz mechanik i inżynier. Od wtorku dwóch motorniczych jest w BVG na szkoleniu.

Miasto szykuje się na zakup tramwajów jesienią tego roku. MZK będzie je teraz próbowało na liniach nr 7 i 8, tych których torowiska są w najlepszej kondycji. W dni robocze tatry będą jeździły bez pasażerów, jako pojazdy techniczne. W soboty, niedziele i święta po 3 - 4 godziny dziennie będą woziły szczecinian.

- Za darmo - mówi Jerzy Manduk. - W sumie przez dziesięć dni będą jeździły z pasażerami.

Niemcy zadbali, by tatry, które trafią na jazdy próbne, były technicznie odszykowane już pod szczecińskie torowiska. W grę wchodziła m.in. zmiana obręczy kół.

źródło: Głos Szczeciński

Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…

41 komentarzy