Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Czekają na autobus

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Po kilkunastu latach starań mieszkańcy Wielgowa mają pętlę autobusową przy ul. Bryczkowskiego. Na razie jednak nie dojeżdża do niej żaden autobus.
Pętla kosztowała ponad 120 tys. zł. Budowę zakończono kilka dni temu. Jest brukowana, stoi przy niej wiata przystankowa, mieszkańcy się cieszą.

- Budowa pętli oznacza, że droga do komunikacji miejskiej dużej części mieszkańców skróci się. Z półtora kilometra do kilkuset metrów - tłumaczy Wojciech Żerebecki, przewodniczący Rady Osiedla Wielgowo - Sławociesze. - Od lat były o nią wnioski mieszkańców do rady, a rada wnioskowała do władz miasta.

Pętlę otwierano zgodnie z pielęgnowaną od kilku miesięcy szczecińską "tradycją". Było przecinanie wstęgi i gorąca grochówka. Nie było natomiast autobusu, który zabrał by z pętli pasażerów. Kiedy pojedzie? Mieszkańcy chcieliby jak najszybciej, żeby do autobusu nie trzeba było chodzić przez leśne i polne ścieżki.

- Planujemy, że autobus będzie tędy jeździł od 1 maja - zapewnia Włodzimierz Szarafiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Musimy się do tego przygotować logistyczne i finansowo. Autobus będzie na pewno, docelowo może dwie linie.Trzeba pomierzyć tzw. potoki pasażerskie, decyzja zapadnie do końca miesiąca.

Mieszkańcom najbardziej byłoby na rękę, żeby na pętlę przyjeżdżały autobusy linii 62 i 73, a jeden z nich miał tu przystanek końcowy.

- Wybierzemy wariant najbardziej odpowiedni zarówno pod względem logistycznym, społecznym jak i ekonomicznym - zastrzega Szarafiński.

źródło: Głos Szczeciński

47 komentarzy