Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Łódź: Jadą nowe autobusy

Piotr Anuszczyk, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Rozstrzygnięto przetarg na autobusy dla Łodzi. Pierwsze pojazdy pojawią się podczas wakacji. W sumie MPK kupiło 69 nowych Mercedesów i Jelczy.
To już drugie podejście miejskiego przewoźnika do zakupu autobusów. Poprzedni przetarg został unieważniony przez Urząd Zamówień Publicznych. Tym razem wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie i rozstrzygnięcie jest definitywne - mówi Marek Cieślak, wiceprezes zarządu MPK. Ponieważ procedura była powtarzana powstała obawa, że nowe autobusy przyjadą do Łodzi dopiero jesienią lub pod koniec roku. A Łodzi nowy tabor jest niezbędny. - Autobusy zostaną dostarczone w dwóch turach. Pierwsze pojawią się już podczas wakacji, a kolejne we wrześniu - mówi Cieślak. Jakie pojazdy kupił miejski przewoźnik:

 • 7 przegubowych mercedesów citaro o długości 18 m,

 • 30 przegubowych mercedesów conecto o długości 18 m,

 • 15 dwunastometrowych jelczy,

 • 17 autobusów jelczy o długości 8 m.

  Najmniejsze autobusy najprawdopodobniej będą obsługiwały linie: 54, 56, 63, 66, 67, 88, 89 i 93. Ich zaletą są niskie koszty eksploatacji i małe zużycie paliwa

  Na emeryturę powoli odchodzą zaś najbardziej wysłużone ikarusy. Uroczyste podpisanie kontraktów nastąpi zaraz po długim weekendzie.

  źródło: Gazeta Wyborcza

 • brak komentarzy