Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przeprowadzka

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos

Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej opuszcza swoją dotychczasową siedzibę. Wkrótce tablica z nazwą Towarzystwa zawiśnie na budynku przy ulicy Niemierzyńskiej 18a.
- Nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem - tłumaczy Robert Łubiński, prezes STMKM - Wydaje się być naturalnym, że nasze Towarzystwo swoją siedzibę będzie miało w Muzeum Techniki i Komunikacji, o którego powstanie przez cały ubiegły rok zabiegaliśmy.

Wyprowadzka z zajezdni Pogodno coraz częściej przewijała się w rozmowach w czasie zebrań klubowych, bowiem Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu zaczął doskwierać brak miejsca. Po zamknięciu zajezdni Niemierzyn większosć jej pracowników przeszła do zajezdni Pogodno. O ile pomieszczenia dla motorniczych zostały powiększone, to zaplecze administracyjne musiało zmieścić się na piętrze niewielkiego budynku. Teraz ma się to zmienić.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że największe zmiany czekają właśnie Towarzystwo.

- Faktycznie na początku możemy mieć drobne trudności. Ale trudno jest ich uniknąć przy takich przeprowadzkach. Sytuację dodatkowo komplikuje remont byłej zajezdni Niemierzyn, który przecież prędzej czy później się zacznie. Jesteśmy jednak dobrej myśli - komentuje prezes Łubiński.

Już w dniu dziesiejszym spotkanie Towarzystwa odbyło się w dawnej zajezdni Niemierzyn.

14 komentarzy