Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Zielona Góra: Dokąd jedzie autobus?

mid, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Tablice informujące o godzinie odjazdu autobusu MZK i kierunku kursu ułatwią życie pasażerom.
20 nowych elektronicznych tablic informacyjnych do końca listopada zawiśnie na dziewięciu przystankach w Zielonej Górze. Już został rozpisany przetarg na wykonawcę tablic.

Tablice pojawia się przy ulicach: Wyszyńskiego, skrzyżowaniu ul. Boh. Westerplatte z al. Wojska Polskiego, ul. Podgórnej - koło Uniwersytetu Zielonogórskiego i przy Urzędzie Miejskim, ul. Sulechowskiej obok Lumelu, ul. Boh. Westerplatte (naprzeciwko poczty głównej i galerii Graffit) oraz przy al. Wojska Polskiego koło biblioteki wojewódzkiej. Po dwie na każdym przystanku - w obu kierunkach.

Tablice wyświetlą godziny trzech najbliższych kursów i ich kierunki, które będą się zmieniać automatycznie zaraz po odjeździe autobusów. Nieco więcej, bo pięć kolejnych kursów, pokażą tablice przy pętli "ósemki" przy ul. Zachodniej oraz działająca już od kilku miesięcy tablica przy punkcie sprzedaży biletów MZK przy ul. Bema. Czas kursów ma być podawany nie według rozkładu jazdy, ale ma to być czas rzeczywisty - uwzględniający np. opóźnienia. Na tablicach dodatkowo będzie podana aktualna godzina, pojawi się logo MZK. Będzie też logo Unii Europejskiej, bo to właśnie dzięki środkom unijnym uda się wprowadzić tablice i monitoring w 63 pozostałych autobusach (kamery zainstalowano na razie w 16 pojazdach). - Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które będzie miało takie udogodnienia. Same tablice będą działać od pierwszego do ostatniego kursu MZK, są dostosowane do funkcjonowania w różnych temperaturach, mają regulowaną jasność, oczywiście zainstalujemy je na odpowiedniej wysokości (około 3,5 m) w ochronie przed wandalami - mówi Barbara Langner, dyrektor MZK.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy