Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Po Warszawie zacznie jeździć 50 nowych przegubowców

Krzysztof Śmietana, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Prywatny przewoźnik, radomska firma ITS Michalczewski, sprowadzi na trasy miejskich autobusów nowe przegubowce marki MAN. Wyruszą już latem.
W piątek sąd odblokował przetarg rozstrzygający, która firma zacznie wozić warszawiaków 50 przegubowcami. Już kilka miesięcy temu Zarząd Transportu Miejskiego wybrał spółkę ITS Michalczewski z Radomia. Nie mógł jednak podpisać z nią umowy, bo to rozstrzygnięcie oprotestował Polski Express. Sędziowie odrzucili jednak skargę tej ostatniej firmy.

ITS Michalczewski sprowadzi do Warszawy nowe przegubowce marki MAN. Pierwszych dziesięć autobusów zacznie jeździć najprawdopodobniej w sierpniu. Cała pięćdziesiątka musi dotrzeć do stolicy przed końcem roku. Autobusy mają kursować głównie na liniach, które mają pętlę na Bielanach.

Wszystkie przegubowce zostaną wyposażone w klimatyzację, która będzie jednak włączana tylko podczas upałów. Zgodnie z projektem umowy wnętrze autobusów musi być chłodzone, gdy temperatura przekroczy 25 st. Celsjusza. - Jeśli jest nieco chłodniej, wystarczy otworzyć okna - twierdzi Grzegorz Ćwiek, rzecznik ZTM.

Podobne zasady wprowadziły Miejskie Zakłady Autobusowe w przypadku klimatyzowanych solarisów, które jeżdżą po Warszawie od września zeszłego roku. Wielu pasażerów uważa to za niedorzeczność, bo już teraz przy 22-23 stopniach w autobusach zaczyna być gorąco. Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się jednak dosyć oszczędnie używać klimatyzacji, bo przez nią wzrasta zużycie paliwa. Dla pasażerów szefowie MZA mają podobną radę jak urzędnicy ZTM: można otwierać okna.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy