Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Stare autobusy atrakcją Nocy Muzeów

Jarosław Osowski, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Zanim jelcze-ogórki wyjechały na muzealne linie, ok. 15 z nich zaparkowało w zamkniętej niedawno zajezdni przy Chełmskiej. Po raz pierwszy miłośnicy komunikacji miejskiej nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy zorganizowali tu międzynarodowy zlot tych autobusów.
Z Eberswalde pod Berlinem przyjechał ogórek z przyczepką. Aż 600 km do Warszawy Niemcy pokonali w 12 godzin. Sztuka ta nie udała się, niestety, Czechom. Ich ogórek zepsuł się po drodze, wsiedli więc w zastępczego busa, żeby tylko dotrzeć na czas. Były jeszcze jelcze spod Szczecina, Bydgoszczy, Nowego Sącza, Jaworzna i Poznania. Każdy zadbany, wiele z nich z oryginalnymi elementami z lat 60. i 70.

O to, żeby ogórki były na chodzie i jako wielka atrakcja uświetniały Nocy Muzeów, dba cała armia miłośników komunikacji. Poświęcają im prywatny czas, zadłużają się, ale w weekend nie kryli radości, że jelcze zrobiły tak ogromną furorę wśród warszawiaków. Pod muzeami i na pl. Bankowym odbywały się polowania na stare autobusy - każdy chciał jechać właśnie ogórkiem, sanem albo berlietem. Było tak tłoczno, że wiele osób - np. po północy koło Muzeum Powstania Warszawskiego - musiało zostać na przystanku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy