Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

Bahn - lipiec 2004

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Po miesiącu oczekiwania pojawiła się wersja symulacji szczecińskiej komunikacji miejskiej dla lipca 2004. Tym razem wprowadzono bardzo ciekawe zmiany.
Tradycyjnie na okres wakacji zawieszono kursowanie linii 4, 6 Bis, 77 Bis, 109, C Bis, D, E, F i G, a na liniach 1, 7, 8, 9, 69, 81, 102 i 103 wprowadzono letnie rozkłady jazdy. Zlikwidowano również (jak się później okazało - nieostatecznie) zastępczą linię 72.

Jednak najciekawsze zmiany są związane z sezonem remontowym. Budowa placu Szyrockiego wymusiła zamknięcie trasy tramwajowej na Pomorzany przez aleję Powstańców Wlkp. Linie 11 i 12 dojeżdżały tylko do przystanku "Piastów", a komunikację na Pomorzany zapewniały autobusy linii 83.

Z kolei przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Południową spowodowała zmiany tras linii 60 i 61. Przystankiem końcowym dla linii 60 został przystanek "Radomska". Autobusy linii 61 zostały natomiast wycofane z ul. Radomskiej i od ronda Uniwersyteckiego do ronda Hakena kursowały przez ul. Cukrową i Autostradę Poznańską.

1 lipca 2004 to także dzień wprowadzenia nowej organizacji na liniach 51 i 78. Obie linie są teraz obsługiwane naprzemiennie przez cztery autobusy (przetablicowanie następuje na pętli "Kołłątaja"). Zmiana pozwoliła m.in. na uporządkowanie częstotliwości na odcinku Kołłątaja - Osiedle Arkońskie oraz na zwiększenie częstotliwości kursowania na Osów bez konieczności zwiększania ilości zatrudnionych autobusów.

Mapka do ściągnięcia ze strony http://infoludek.pl/stmkm/bahn/.
Przeczytaj więcej na temat Szczecin w Bahnie: więcej na ten temat…

brak komentarzy