Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przetargowe manewry

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Wciąż nie wiadomo, czy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego podpisze w końcu umowy z przewoźnikami autobusowymi. - Komisje przetargowe pracują - mówią w ZDiTM.
Cztery poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem. Zdaniem ZDiTM firmy autobusowe chciały za dużo pieniędzy za przejechane kilometry. Tradycyjnie już do walki o rynek autobusowych przewozów komunikacją miejska stanęły SPA "Klonowica", SPA "Dąbie" i Szczecińsko - Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Oferty otwarto w piątek. SPAK położył cenę na wszystkie autobusy w wysokości 4,61 zł brutto z kilometr. SPAD wycenił swoją usługę na 4,19 zł, a SPPK 5,67 za autobusy typu maxi i 5,78 za tabor mega.

- Wartość złożonych ofert przekroczyła wielkość zamówienia o ok. 8,5 mln zł - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

Tymczasem w poniedziałek radni przyznali w budżecie 1,5 mln zł na komunikację autobusową. W ZDiTM czekają teraz na potwierdzenie informacji. Dodatkowe pieniądze powinny wystarczyć na podpisanie umów na linie, które chcą obsługiwać SPAK i SPAD (tu wartość ofert jest wyższa w sumie jedynie o ok. 2,6 mln zl).

- Nie ma powodów o charakterze finansowym, żeby przetargu nie rozstrzygnąć na te linie - uważa Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Wciąż otwarta jest sprawa umowy z SPPK. Firma ma wyrok sądu, który obliguje miasto do podpisania z nią umowy na 10 lat. W sprawie SPPK w ZDiTM powołano specjalną komisję. Jaki jest efekt jej pracy?

- Komisja wciąż pracuje - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy