Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Metro kupuje wagony i buduje stacje na Bielanach

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Metro zapowiada, że wydłuży wszystkie rosyjskie pociągi do końca 2007 r., a wiosną 2008 r. zakończy budowę pierwszej linii do Młocin.
Wczoraj szefowie Metra zaczęli szukać firmy, która w ciągu 15 miesięcy wydłuży do sześciu wagonów osiem rosyjskich pociągów. Teraz składają się tylko z czterech wagonów, przez co są bardzo ciasne - w godzinach szczytu nie mieszczą wszystkich pasażerów. Pozostałe siedem pociągów rosyjskich ma być wydłużonych wcześniej - do połowy przyszłego roku. Wagony dostarczy podmoskiewska fabryka Wagonmasz, która już kilkanaście lat temu produkowała dla Warszawy pociągi.

Metro Warszawskie zapowiada też, że niedługo podpisze umowy na trzy ostatnie stacje pierwszej linii: Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny. Budowa pierwszych dwóch ma się zacząć jeszcze przed wakacjami. Budowa ostatniej, pod Hutą Warszawa - najprawdopodobniej latem. Teraz Urząd Zamówień Publicznych sprawdza jeszcze, czy przetarg przebiegał prawidłowo.

Wszystkie przystanki znajdą się pod ul. Kasprowicza, która na kilkanaście miesięcy zamieni się w ogromny plac budowy. Przed rozpoczęciem robót trzeba będzie, niestety, wyciąć drzewa, które znajdują się między jezdniami ul. Kasprowicza. Metro obiecuje, że po wybudowaniu tuneli i stacji posadzi tam młode drzewa.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy