Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Dezorganizacja na Dni Morza

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Co roku Dni Morza oprócz wątpliwego służenia promocji Szczecina dostarczają również niezapomnianych wrażeń szczecińskim pasażerom komunikacji miejskiej. W tym roku przy spełnieniu najgorszych scenariuszy czeka nas 7-dniowy horror.
Jak wynika z informacji zamieszczonych w Szczecińskim Serwisie Samorządowym pierwsze utrudnienia zaczną się już we wtorek, 6 czerwca o godz. 9. Najprawdopodobniej od tego czasu tramwaje linii 6 i 6 Bis będą kursować objazdem przez plac Hołdu Pruskiego. Całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Jana z Kolna zaplanowano na czwartek na godz. 17. Wtedy miasto prawdopodobnie stanie w gigantycznym korku. Sądząc po doświadczeniach ubiegłorocznych, do kosza będzie można wyrzucić rozkłady jazdy linii 1, 4, 5, 6, 6 Bis, 11, 59, 68, 70, 101, 107, C, C Bis, F i G.

Taki stan będzie trwał do 12 czerwca do godz. 12. Wtedy ma nastąpić udrożnienie ulicy Jana z Kolna dla samochodów, choć ruch w dalszym ciągu będzie się odbywał z utrudnieniami. Przywrócenie normalnych tras linii 6 i 6 Bis nastąpi prawdopodobnie dopiero we wtorek, 13 czerwca, rano.

Szczegółowe informacje o organizacji komunikacji w okresie Dni Morza (w tym o kursach dodatkowych) postaramy się podać natychmiast po opublikowaniu ich przez ZDiTM bądź Urząd Miejski.

25 komentarzy