Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Minister dał na metro

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Metro dostanie z Unii Europejskiej 340 mln zł. Pieniądze przyznał minister transportu Jerzy Polaczek.
- To pieniądze zaoszczędzone z innych inwestycji. Minister uznał, że bardzo przydadzą się Warszawie - mówi Teresa Jakutowicz, rzeczniczka ministra. Decyzję musi jeszcze zaakceptować Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Komisja Europejska. Może to potrwać kilka tygodni.

Wcześniej stolica bezskutecznie walczyła o dotację na metra. Najpierw nie zdążyła ze złożeniem wniosku w terminie. Za drugim razem wniosek został odrzucony przez pracowników Ministerstwa Gospodarki, gdy szefował mu Jacek Piechota z SLD.

Dotacja pójdzie na budowę bielańskiego odcinka metra. Jego drążenie ma się zakończyć wiosną 2008 r. Metro ma już podpisane umowy na budowę trzech z czterech stacji na Bielanach: Słodowca, Starych Bielan i Wawrzyszewa. W przyszłym tygodniu ma podpisać kontrakt na realizację ostatniej - Młociny. Cały bielański odcinek ma kosztować 756 mln zł. Jak twierdzi komisarz Warszawy Mirosław Kochalski, decyzja ministra Polaczka oznacza, że miasto będzie mogło przesunąć 340 mln zł na inne inwestycje, m.in. na remonty zniszczonych wiaduktów.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy