Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Rusza "zerówka"

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Już w najbliższą niedzielę, 25 czerwca, w pierwszy kurs wyruszy tramwaj linii turystycznej 0. W tym roku trasa linii będzie przebiegać według pomysłu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Przystanek początkowy standardowo będzie zlokalizowany na peronie rezerwowym na Bramie Portowej (od ul. Wyszyńskiego). Od tego miejsca tramwaj pojedzie przez plac Hołdu Pruskiego, plac Rodła, plac Grunwaldzki, plac Sprzymierzonych i aleję Wojska Polskiego do zajezdni Pogodno. Tam nastąpi objazd zajezdni i fotostop. Następnie tramwaj powróci do centrum, jadąc przez aleję Wojska Polskiego, Wawrzyniaka, aleję Bohaterów Warszawy i Jagiellońską do alei Piastów. Od tego miejsca trasa znów będzie się różnić od zeszłorocznej. Z ulicy Jagiellońskiej tramwaj skręci w prawo w aleję Piastów i przez aleję Powstańców Wielkopolskich pojedzie na Pomorzany. Na pętli będzie miał krótki postój, po którym przez Smolańską, Chmielewskiego, Kolumba, Nabrzeże Wieleckie i Wyszyńskiego dojedzie do Bramy Portowej.

Odjazdy z przystanku na Bramie Portowej odbywać się będą w każdą niedzielę do 27 sierpnia włącznie o godz. 14:30 i 16:00. Rozkładowy czas przejazdu całej trasy to 74 minuty. Podobnie jak w ubiegłym roku, na linii obowiązywać będą bilety specjalne w cenie 3 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).

Szczegółowy rozkład jazdy i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej.

O tym, czy w tym roku do "zerówki" dołączy "ogórek", poinformujemy wkrótce.

brak komentarzy