Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kolorowa reklama

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

W warsztatach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Szczecinie przygotowywany jest wagon tramwajowy, który będzie promował Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki.
Na początku czerwca, przy okazji przekazywania eksponatów dla MTiKZS, przedstawiciele zakładu komunikacyjnego zapowiadali, że taki wagon wyjedzie na szczecińskie tory.

- Wagon muzealny jest na warsztacie - mówi Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora MZK. - Trwa rewitalizacja powłoki, remont blacharki. Nie będziemy kładli nowej farby na starą blachę. To będzie żywa reklama komunikacji i muzeum techniki.

Wagon pojawi się na mieście prawdopodobnie w połowie lipca. Będzie oczywiście woził pasażerów. Ponieważ ma jeździć solo, trafi na linie 1 i 9, które szczególnie w wakacje cieszą się dużą popularnością. Wagon będzie kolorowy, wyróżniający się spośród innych.

- Będzie jedyny, malowany ręcznie w abstrakcyjne, techniczne wzory, nie będą to typowe barwy szczecińskie - zapowiada Krzysztof Turczyn. - To będzie efekt współpracy między zakładem napraw, a artystą związanym ze Stowarzyszeniem Officyna.

źródło: Głos Szczeciński

13 komentarzy