Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

"Ogórek" od lipca

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

2 lipca do tramwajowej linii turystycznej 0 dołączą autobusowe linie 50 i 100, obsługiwane polickim Jelczem 043 ("ogórkiem").
Przystanek początkowy i końcowy linii 50 będzie się znajdował na Bramie Portowej, na tramwajowym peronie rezerwowym. W tym roku nastąpiła niewielka korekta trasy, spowodowana tym, że MZK uznało Wały Chrobrego za niegodne pokazania z okna historycznego tramwaju. STMKM stwierdziło jednak, że Wały Chrobrego to jeden z najciekawszych zabytków Szczecina i zaproponowało zmianę trasy, aby umożliwić tam dojazd "ogórkiem". Na Wałach zostanie uruchomiony przystanek "Teatr Współczesny".

Odjazdy autobusu linii 50 z przystanku przy Bramie Portowej będą miały miejsce w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 14:30 i 16:00.

Jednocześnie na trasie Police rynek - Brama Portowa przez Osiedle Chemik, Głębokie i Plac Rodła (tylko w kierunku Polic) kursować będzie linia turystyczna 100. Odjazd z polickiego rynku o godz. 13:40, odjazd z Bramy Portowej o 17:28.

Na obu liniach obowiązuje taryfa ZDiTM jak dla linii zwykłych dziennych.

Szczegółowy rozkład jazdy i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej.

brak komentarzy