Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Kolejne projekty rozkładów

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaprezentował kolejne projekty rozkładów jazdy. Tym razem są to dwie nowe koncepcje obsługi Wielgowa.
Jak się okazało, radość mieszkańców z wydłużenia w maju linii 62 i 73 do pętli "Wielgowo Borsucza" trwała krótko. Bardzo szybko euforia związana ze zmianą tras opadła i zaczęło się utyskiwanie na nowe, zmniejszone częstotliwości kursowania.

Rozmowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z mieszkańcami doprowadziły do opracowania dwóch nowych koncepcji obsługi Wielgowa. Pierwsza jest dość nowatorska - zakłada powstanie dwóch linii okrężnych - 62P (kursującej zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i 62L (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Obie linie będą miały przystanek początkowy i końcowy na Basenie Górniczym, a ich trasa będzie przebiegać przez Zdroje, Płonię, Sławociesze, Zdunowo, Wielgowo i Dąbie. Zaplanowano wprowadzenie 30-minutowej częstotliwości kursowania w dni powszednie, jednak kosztem częstotliwości w dni świąteczne - w święta miałaby obowiązywać częstotliwość 40-minutowa.

Druga koncepcja jest bardziej tradycyjna. Zakłada wycofanie linii 62 z pętli "Wielgowo Borsucza" (powrót na starą trasę). W zamian zaplanowane zostały przesiadki na linię 73 na przystanku "Bryczkowskiego". Częstotliwość kursowania obu linii jest taka sama, jak w pierwszym projekcie - 30 minut w dni powszednie i 40 minut w dni świąteczne.

Z projektami rozkładów jazdy linii 62P, 62L, 62 i 73 można zapoznać się na stronie ZDiTM. Uwagi do projektów można wysyłać na adres zditm@zditm.szczecin.pl, bądź zgłaszać telefonicznie (091 4 800 472).

9 komentarzy