Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Serwis KOMIS poszukuje...

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Serwis Komunikacja Miejska Szczecin poszukuje osób chętnych do objęcia stanowiska moderatora forum. Wymagania stawiane kandydatom to stały dostęp do Internetu, nadwyżki ilościowe czasu oraz anielska cierpliwość...
Nie tak dawno temu na naszym forum odbyła się szybka i intensywna dyskusja nad jego upadkiem. Z ubolewaniem stwierdzamy, że ilość bezsensownych wątków i postów na naszym forum stale rośnie. Podobnie jak wszelkiego rodzaju błędy ortograficzne, interpunkcyjne, czy choćby całkowity brak estetyki niektórych postów, nie sprzyja to prowadzeniu konstruktywnych dyskusji. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się utworzyć w Serwisie nowe stanowisko - moderator.

Moderator na naszym forum będzie miał uprawnienia zbliżone do obecnej administracji. Będzie miał pełne prawo zwrócić uwagę, przyznać czerwoną bądź zieloną kartkę, a nawet zablokować dostęp do forum niesfornym użytkownikom. Biorąc pod uwagę ilość postów, jaka codziennie pojawia się na naszym forum, postanowiliśmy, że moderatorów powinno być co najmniej dwóch. Chcąc uniknąć zarzutów, że wybieramy tylko osoby, które są nam znane osobiście, postanowiliśmy co następuje:...

Pierwszym moderatorem naszego forum jest (a raczej będzie) - wybrany jednogłośnie przez administratorów - Hubert Dziak (HDD). Jest prawdopodobne, że nie kojarzycie jego wypowiedzi z forum - to dlatego, że pisze on mało, ale poprawnie i zawsze na temat. Hubert przyjął już naszą nominację i pomaga nam testować "zabawki", jakimi dysponować będą moderatorzy i admini w nowej wersji Serwisu.

Drugi moderator naszego forum zostanie (mamy nadzieję) wybrany przez naszych współpracowników oraz redaktorów spośród swojego grona. Dyskusja na ten temat odbędzie się w warstwie forum niedostępnej dla zwykłych użytkowników oraz gości Serwisu. Warto przy tym zaznaczyć, że administratorzy nie będą mieli prawa głosu.

Trzecim moderatorem może zostać niemal każdy - od użytkownika, przez współpracownika, aż po redaktora. Ci z Was, którzy czytają te słowa i uważają, że dysponują czasem, energią oraz możliwościami, aby nim zostać, zgłaszać się powinni do nas. W liście należy zaznaczyć, pod jakim nickiem piszesz na naszym forum, oraz co szczególnie predysponuje Cię do pełnienia tej funkcji. Zastrzegamy jednak, że w przypadku nadejścia zgłoszeń, które nie będą nas satysfakcjonowały, stanowisko trzeciego moderatora może pozostać nieobsadzone.

Mamy nadzieję, że zmiany, jakie już wkrótce zajdą w związku z wprowadzeniem instytucji moderatora, spotkają się z ciepłym przyjęciem naszych gości oraz użytkowników.

23 komentarze