Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kary za zły autobus

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

W Szczecinie są trzy linie, które powinny być obsługiwane autobusami niskopodłogowymi. W teorii. Bo jedna z nich została zawieszona na wakacje, na innej zaś pojawia się różny tabor.
Takie udogodnienia to żadna nowość. W wielu miastach od lat są codziennością. Kursy niskopodłogowych autobusów są specjalnie oznaczone na rozkładach jazdy.

- Wprowadzamy podobne rozwiązania - zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Od 1 czerwca autobusy niskopodłogowe jeżdżą na liniach 80 i 82.

Wcześniej podobny zapis wprowadzono na pospiesznej linii G, ale podczas wakacji jej kursowanie zawieszono. Linię 82 obsługuje jeden autobus, dojeżdża m.in. do Domu Kombatanta przy ul. Kruczej. Pasażerowie są z tego zadowoleni. Narzekają natomiast ci, którzy jeżdżą "80". Tę linię w dni powszednie obsługują dwa pojazdy. Jeden z nich powinien być niskopodłogowy.

- Informacje o tym zamieszczamy sukcesywnie na kolejnych przystankach - zapewnia przedstawicielka ZDiTM.

Matki z wózkami czy osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie wiedzą, czy na taki tabor trafią.

- To jest loteria - twierdzą. - W poniedziałek i środę był niski autobus, we wtorek i czwartek stary jelcz. Płacimy słono za bilety, z rozkładu jazdy wynika, że ma być ułatwienie, to tego właśnie oczekujemy.

ZDiTM zapewnia, że za niewywiązanie się z umowy będzie karał niesolidnego przewoźnika. Kara wynosi 25 tzw. wozokilometrów. W przypadku SPA "Klonowica", która linię 80 obsługuje, oznacza to ponad 100 złotych.

- Jeśli pasażerowie widzą nieprawidłowości, mogą nam je zgłaszać - mówi M. Kwiecień-Zwierzyńska. - Sygnał z czwartku potwierdziliśmy i kara zostanie nałożona.

Niewielka to, póki co, pociecha dla pasażerów.

źródło: Kurier Szczeciński

Przeczytaj również: Więcej linii niskopodłogowych (23.06.2006)

11 komentarzy