Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Piotrków Tryb.: Ostatni kurs ikarusa

mw, Dziennik Łódzki,

dodane przez MQ

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zorganizował w sobotę "Pożegnanie ikarusa 280", ostatniego autobusu tej marki wycofywanego z użycia przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie.
"Pożegnanie..." zaczęło się od zwiedzania zajezdni MZK. Później ikarus z trzydziestoma pasażerami na pokładzie pokonał kilka tras podmiejskich, m.in. trasę dawnej linii numer 17 Pioma - Niechcice. Oprócz piotrkowian byli też przedstawiciele Klubów Miłośników Komunikacji Miejskiej i Komunikacji Zbiorowej z Kielc, Warszawy i Wrocławia.

- Ikarus to produkt węgierski - mówi Krzysztof Kapuścianek z KMKM w Piotrkowie. - To autobus przegubowy, wysokopodłogowy, czterodrzwiowy. Jego produkcja rozpoczęła się na początku lat 70. minionego wieku. W Piotrkowie pierwsze egzemplarze pojawiły się w 1981 roku. Obsługiwały wówczas wszystkie linie. Było ich 46.

Przejażdżce towarzyszył szczególnie donośny warkot silnika. - Pomimo to wiele osób wspomina ikarusy z sentymentem, w latach 80. minionego wieku zdominowały one nasz transport - dodaje Kapuścianek.

źródło: Dziennik Łódzki

brak komentarzy