Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Ludzie nie mieszczą się pod wiatą

nata, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Na przebudowanym przystanku przy ul. Zawadzkiego ustawiono nową wiatę. Mieszkańcy narzekają, że jest za mała. W czasie deszczu mieści się pod nią tylko kilka osób.
Przystanek autobusowy przy ul. Zawadzkiego przeniesiono kilkadziesiąt metrów kiedy budowano nowy sklep. Teraz jest węższy niż poprzedni.

- Kiedy ostatnio czekałem na autobus, pod wiatą zmieściło się tylko osiem osób - twierdzi Władysław Skotnicki, emeryt. - Kilkunastu innych pasażerów mokło na deszczu. Chodnik też jest za wąski. Przecież przystanek ma być dla nas, dla pasażerów. Tutaj zawsze na autobus czeka kilkanaście osób, dlatego powinien być duży i funkcjonalny.

Zbyt mały przystanek przeszkadza też klientom supermarketu "Netto". Parking sklepu graniczy z przystankiem autobusowym.

- Często widzę, jak ludzie gnieżdżą się na przystanku - mówi Przemysław Kartasiński, student. - Kiedyś wjeżdżałem na parking "Netto" i nie miałem gdzie zaparkować, bo pasażerowie oczekujący na autobus stali na miejscach parkingowych.

Okazuje się, że wymiary przystanku odpowiadają obowiązującym normom.

- Przy takiej szerokości chodnika nie mogliśmy postawić innej wiaty - twierdzi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Jej rozmiary są zgodne z przepisami. Nie mieliśmy możliwości zastosowania większej wiaty. Nasz teren to tylko chodnik do krawężnika przy parkingu sklepu "Netto".

źródło: Głos Szczeciński

1 komentarz