Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Pieszo ulicą

nami, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Pracownicy firm znajdujących się przy posesji Zwierzyniecka 16 od 3 marca narażają życie, by dostać się do zakładu pracy. Wszystko to za sprawą likwidacji przystanku Autostrada nż dla linii 73, 79 w kierunku Płoni. Przystanek w drugą stronę nadal funkcjonuje. Osoby pracujące m.in. w składzie drzewnym i zakładzie ślusarskim wysiadają na przystanku Zwierzyniecka w Kijewie i udają się na kilkunastominutowy spacer drogą krajową nr 10, zajmującą miejsce w czołówce najbardziej niebezpiecznych polskich dróg.
- Wysłaliśmy już wiele pism m.in. do Komendy Wojewódzkiej Policji i Urzędu Miasta. Otrzymane odpowiedzi były lakoniczne, a uzasadnienia niejasne. Nasze prośby niestety pozostają bez echa - skarży się Fiedorowicz, dyrektor składu drzewnego.

Z uzasadnienia wysłanego pracownikom przez Komendę Wojewódzką Policji wynika, że przystanek znajdował się na niebezpiecznym odcinku drogi szybkiego ruchu. Stąd też jego likwidacja.

- Wdłuż drogi nie ma ani chodnika, ani porządnego pobocza. Policjanci przejeżdżający Zwierzyniecką często zwracają nam uwagę, że nie powinnyśmy chodzić tędy do pracy. Problem w tym, że nie mamy wyjścia. Istna paranoja! - oburzają się panie Teresa i Barbara, pracujące w składzie drzewnym Felix.

- Kiedy po południu wracamy z pracy, jesteśmy świadkami gorszących scen. Stary przystanek Autostrada nż w kierunku Basenu Górniczego, nieużywany już przez komunikację miejską, zajęły na miejsce swej pracy panie lekkich obyczajów.

Jak się dowiedzieliśmy, bezpieczeństwo pracowników zakładów przy Zwierzynieckiej ma się poprawić.

- Przygotowujemy właśnie przetarg na budowę chodnika na odcinku od ul. Sowiej do wjazdu na autostradę - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

źródło: Kurier Szczeciński

brak komentarzy