Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Lżej gapowiczom

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Osoby, które notorycznie nie kasują biletów w autobusach i tramwajach, może wkrótce się ucieszą. Szczecińscy radni na najbliższej sesji będą rozpatrywać uchwałę, która ma obniżyć karę za jazdę bez biletu. Jeśli wejdzie w życie, stracą ci, którzy uczciwie płacą za bilety sieciowe, ale bywają roztargnieni.
Projekt przewiduje, że kara za jazdę bez biletu ma być obniżona ze 107 zł do 95. Uiszczona u kontrolera lub w terminie 7 dni od wystawienia mandatu - z 75 do 67 zł. Ci, którzy notorycznie nie kasują biletów, a "wpadają" raz na kilka miesięcy, zyskają.

Stracą natomiast zapominalscy, którzy kupują bilety miesięczne lub kwartalne, ale nie zawsze mają je przy sobie. Nadal kara wystawiona za takie przewinienie ma być anulowana. Dziś przepisy przewidują na to 3 dni. Ale ZDiTM - jeśli nowa uchwała RM wejdzie w życie - będzie pobierał opłatę manipulacyjną w wysokości 10 proc. To oznacza, że po kieszeni dostaną roztargnieni, którzy co miesiąc stoją w kolejce do jednej z nielicznych kas ZDiTM, by kupić znaczek do sieciówki, a w razie wpadki - dostarczyć go potem do siedziby ZDiTM. Ci, którzy lekceważą przepisy i jeżdżą za darmo, będą karani łagodniej.

źródło: Kurier Szczeciński

14 komentarzy